آنالیز آب تهران

در این ویدیو آنالیز آب تهران را مشاهده می کنید که در یک لیوان آب لوله کشی و در لیوان دیگر آب تصفیه شده وجود دارد.

این آنالیز توسط یک دستگاه بسیار ساده به نام الکترولیز انجام می شود.

برق‌کافت یا الکترولیز در شیمی و صنعت، شیوهٔ جداسازی عنصرها و ترکیب‌هایی است که با پیوند شیمیایی با هم پیوند دارند.

این جداسازی با گذراندن یک جریان الکتریکی از میان این مواد صورت می‌گیرد.

به کلیه ناخالصی های موجود در آب اصطلاحا (TDS  (Total Dissolved Solids گفته می شود که واحد سنجش آن ppm می باشد .هر چه ppm آب بیشتر
باشد آب آلوده تر بوده و هر چه مقدار آن کمتر باشد آب پاکیزه تر می باشد ، در در آنالیز آب تهران مقدار TDS در مناطق مختلف متفاوت است.
یکی از لیوان های موجود در این ویدیو از آب لوله کشی پر شده است و در حین آنالیز شاهد تغییر رنگ آن هستیم و لیوان دیگر دارای آب تصفیه شده است که هیچگونه تغییر رنگی را در آن مشاهده نمی کنیم.
معمولا آب تصفیه شده از تصفیه خانه های شهری از میان لوله های زنگ زده و قدیمی کیلومترها عبور می کند که این خود موجب آلوده شدن مجدد آب تصفیه شده می گردد، شما در این ویدیو آنالیز آب تهران (لوله کشی) و آب تصفیه شده را مشاهده می کنید.
استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی در منازل و آپارتمانها ، آب سالم و سبکی را به شما عرضه می نماید که در مقایسه با بطریهای آب معدنی از نظر اقتصادی، کیفیت و سلامت نیز بسیار ارزشمند است.از طرفی گفته می شود املاح و ترکیبات موجود در آب معدنی بعد از استفاده پیاپی در بدن رسوب کرده و موجب بیماری هایی از قبیل سنگ کلیه و .. می شوند .

تاثیر کلر در آنالیز آب تهران

در تصفیه خانه های شهری کلر افزوده شده بمنظور از بین بردن باکتری و ضدعفونی کردن آب , ارتباط مستقیمی با بسیاری از سرطان ها و ناهنجاری های جنینی و همچنین بیماری های قلبی و آسم دارد،همچنین  لاشه میکروارگانیزمهای کشته شده در اثر کلر زنی در آب باقی مانده که خود منشا آلودگی دیگری در آب می باشد .

همانطور که گاز کلر در استخر یا حمام برای ریه انسان مضر بوده و همچنین تماس کلر با پوست و مو موجب ریزش مو و آسیب به پوست می گردد.بنابراین  توصیه می گردد که کلر موجود در آب مصرفی نیز توسط دستگاه های تصفیه آب خانگی کاملا حذف گردد.

جوشانیدن آب مصرفی موجب از بین بردن آلودگی میکروبی موجود در آب نمی گردد و ناخالصی و سختی های حل شده در آب را نیز از بین نمی برد بلکه با هرچه بیشتر جوشاندن آب ، میزان نیترات موجود در آن افزایش می یابد و خود سبب بروز بیماری های متعددی می گردد ، لذا باوجود  این باور بسیار غلط در میان عده ای از  مردم جوشانیدن آب موجب بهبود کیفیت آب نمی گردد.

بعد از مشاهده کامل فیلم و مطالعه مطالب فوق شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که با این مشکل و سایر مشکلات موجود چه باید کرد؟

و چگونه می توانیم آب استاندارد و سالمی همچون آب موجود در لیوان حاوی آب تصفیه شده را داشته باشیم.

پیشنهاد میکنیم اطلاعات کامل موجود در صفحه زیر قسمت «نکات مهم انتخاب دستگاه تصفیه آب» را مشاهده بفرمایید.

توضیحات بیشتر درباره آلودگی آب و دستگاه های تصفیه آب

Summary
Title
آنالیز آب تهران

2019-09-01T15:51:59+00:00