راهنمای خرید ارزانترین رادیاتور شوفاژ

با شروع فصل سرما، بسیاری از افراد به فکر روشن کردن شوفاژ و یا استفاده از سیستم های گرمایشی مختلفی می افتند. استفاده از رادیاتورهای شوفاژ می تواند روشی عالی برای گرم کردن خانه با توجه به ظاهر اتاق های مختلف باشند. امروزه دیگر لازم نیست که به اندازه و سبک رادیاتوری که قصد خرید یا تعویض آن را دارید، محدود شوید، چرا که گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارند که با سلیقه شما مطابقت خواهند داشت و می توانند مقدار مناسبی از گرما را برای فضای مد نظرتان ایجاد نمایند. در این مطلب شما راهنمای خرید بهترین رادیاتور شوفاژ را در اختیار خواهید گرفت تا بر این اساس بتوانید ارزانترین رادیاتور شوفاژ را برای فضا مورد نظر خود انتخاب و خریداری نمایید.

راهنمای خرید بهترین و ارزانترین رادیاتور شوفاژ

برای آنکه بتوانید بهترین و ارزانترین رادیاتور شوفاژ را خریداری نمایید، باید به سوالات متعددی پاسخ دهید که ما در ادامه مطلب آن سوالات مهم  را در اختیارتان قرار می دهیم.

راهنمای خرید ارزانترین رادیاتور شوفاژ

راهنمای خرید ارزانترین رادیاتور شوفاژ

به چه تعداد و چه اندازه رادیاتور نیاز دارم؟

همان طور که می دانید، انتخاب و خرید رادیاتور زیبا و شکیل، این روزها کار آسانی شده است و دیگر لازم نیست تا یک رادیاتور بسیار بزرگ را برای فضایی کوچک خریداری نمایید. امروزه کافیست کمی دست به کار شده و بررسی هایی را صورت دهید تا بتوانید تعداد رادیاتورهای مورد نیازتان را به دست آورید. شرایط دمای داخلی و خارجی ساختمان، ارتفاع از کف، میزان انرژی هایی که هدر می روند، نوع مصالح به کار رفته در ساختمان، حجم هوای ورودی، طبقه فضای مورد نظر، تعداد نفرات ساکن در فضا همگی در تعیین بار گرمایی رادیاتورها دخیل هستند. برای محاسبه مقدار رادیاتور مورد نیاز برای هر یک از فضاهای ساختمان خود می توانید علاوه بر استفاده از نظرات و محاسبات کارشناسی مهندسین تاسیسات به محاسبات تقریبی ارائه شده در صفحه اول کتگوری رادیاتورهای آلومینیومی یا رادیاتورهای فولادی سایت دماتجهیز نیز مراجعه فرمائید. توجه داشته باشید که هنگام خرید و تعیین تعداد رادیاتور، می بایست به این موارد دقت نمایید.

راهنمای خرید ارزانترین رادیاتور شوفاژ

شوفاژ رادیاتور را باید کجا نصب کنم؟

شاید برای آنکه هزینه های مربوط به رادیاتور شوفاژ تقلیل یابد، سوالات متعددی از خود بپرسید که یکی از آن ها قطعا، محل نصب مناسب رادیاتور است، چرا که در صورت انتخاب مکانی نامناسب، احتمالا نمی توانید کارایی خوبی را از سیستم گرمایشی خود شاهد باشید.

برای تبادل انرژی بهتر بین رادیاتور و فضای مورد نظر، بهتر است رادیاتورهای خود را همیشه در زیر پنجره (منظور پنجره ای است که به فضای سرد بیرون باز می شود) و در فضاهای میانی واحد خود نزدیک به درب ورودی واحد و کلا هرجایی که از آنجا هوای سرد به داخل نفوذ می کند، نصب نمائید.

نوع دیوار فضای مورد نظرتان، سر نخ های مختلفی را در ارتباط با انتخاب رادیاتور و محل نصب آن به شما می دهد. از نظر ایستایی و استاتیک نصب رادیاتور اگر دیوارهای سنگی و آجری داشته باشید، به راحتی رادیاتورهای بزرگی را روی آنها نصب نمائید.

اگر دیوار از گچ با فضای توخالی در پشت آن ساخته شده، لازم است که محل اتصال گل میخ ها را مشخص کنید. گل میخ ها قویترین قسمت دیوار شما در این حالت هستند که برای نصب رادیاتور به آن ها نیاز دارید.

سعی کنید رادیاتور خود را در پشت وسایل بزرگی مانند مبلمان قرار ندهید چرا که در این صورت از چرخش و ورود گرما در فضای اتاق جلوگیری می شود. اگر آن را بر روی یک دیوار خارجی نصب کرده اید، عایق بندی را فراموش نکنید.

راهنمای خرید ارزانترین رادیاتور شوفاژ

رادیاتورهای لوله کشی یا شوفاژ برقی؟

شما می توانید به دو صورت از رادیاتور شوفاژ استفاده نمایید؛ یکی با استفاده از لوله کشی آبگرم از دیگ موتورخانه حرارت مرکزی یا پکیج شوفاژ و دیگری استفاده از شوفاژ برقی.

شوفاژ برقی در قسمت هایی از منزل که در آن لوله کشی وجود ندارد، کاربرد خواهد داشت. اما اگر خانه شما لوله کشی شده است، باید رادیاتورهای شوفاژ با طرح دلخواه استفاده کنید تا آب گرم از طریق لوله ها، در تمامی فضا گردش پیدا کند. همچنین لازم است بدانید که رادیاتورهای برقی به صورت مرکزی کنترل نمی شوند و برای هر اتاق می بایست شوفاژ برقی را به صورت جداگانه خریداری نمایید.

خط لوله های موجود شوفاژ را در نظر بگیرید

لوله کشی شوفاژ در کدام قسمت ها اجرا شده است؟ اگر در امتداد دیوار قرار گرفته اند، به راحتی می توانید رادیاتورهای مختلفی را انتخاب کنید. در این حالت احتمالا شما می توانید به راحتی بر تعداد پره ها و طول رادیاتورهای آلومینیومی (دایکاست) خود بیفزایید و یا پره های اضافه را حتی حذف نمایید.

اما اگر لوله کشی از کف باشد، ممکن است با مقداری چالش مواجه شوید. اگر می خواهید رادیاتورهای جدید را جایگزین قدیمی ها کنید، مشکلی نخواهید داشت، اما اگر بخواهید سبک و اندازه رادیاتور قبلی را تغییر دهید و یا سبک آن را تغییر دهید ، ممکن است لازم باشد که کفپوش های کف را برای جابجایی لوله ها جدا نمایید. در این موارد بهتر است از نظرات اجرایی نصاب رادیاتورها در محل استفاده نمائید.

آیا به شیرهای رادیاتور احتیاج دارم؟

برای هر رادیاتور لوله کشی شده در خانه خود به یک جفت شیر و زانو احتیاج دارید، زیرا این ها برای کنترل خروجی گرما به شدت مورد استفاده قرار می گیرند.

ما توصیه موکد می کنیم که حتما برای هر رادیاتور حتما از شیر ترموستاتیک که قابلیت تنظیم دما و صرفه جویی تا 30% در مصرف سوخت را ایجاد می کند، استفاده نمائید.

انتخاب رادیاتور به سبک شما

خوشبختانه رادیاتورهای مختلفی در بازار ایران وجود دارند که شما می توانید از میان آن ها، نوعی را که برای شما مناسب است، انتخاب نمایید. رادیاتورهای آلومینیومی، رادیاتورهای فولادی، رادایاتورهای شیشه ای، رادیاتورهای پنلی، قرنیزی و رادیاتورهای استیل حمامی و … از جمله انواع رادیاتورهایی هستند که بر اساس سلیقه افراد خریداری می شوند.

سخن پایانی

همان طور که خواندید، شما می توانید با در نظر داشتن این موارد، بهترین سیستم گرمایشی را برای فضای مد نظرتان انتخاب نمایید. همچنین شما می توانید با مراجعه به وب سایت دماتجهیز محصولات مختلفی را مشاهده کرده و با مقایسه آنها، بهترین و ارزانترین رادیاتور شوفاژ را انتخاب و خریداری نمایید.

منبع

diy.com

2020-01-19T13:31:07+00:00