هرچه زمان پیش می رود، می بایست خود را برای مواجه شدن با هوای گرم کره زمین بیشتر و بیشتر آماده کنیم. تصور کنید که بعد از گشت و گذار در خیابان های آفتاب زده در فصول گرم، دوست دارید در فضایی قرار گیرید که این گرمای نفس گیر را جبران کند. بهترین چیزی که می تواند حال و هوای شما را عوض کند، یک کولر گازی خوب و با کیفیت است. اما حتما می دانید که تنوع کولر گازی آنقدر زیاد هست که شاید برای خرید آن دچار دردسر شوید. اما دماتجهیز به عنوان یک مرجع تخصصی به کمک شما می آید و راهنمای جامع خرید کولر گازی و اسپلیت را در اختیارتان قرار می دهد.

با توجه به این نکات، خرید کولر گازی و اسپلیت را آسان کنید

با نزدیک شدن به فصل گرما، استفاده از یک سیستم تهویه مطبوع به شدت احساس می شود. اما انتخاب و خرید یک دستگاه کولرگازی و اسپلیت می تواند با سردرگمی هایی همراه باشد؛ محصولات زیاد با برندها و قیمت های مختلف و فروشندگانی که هر کدام اطلاعات متفاوتی را در اختیارتان قرار می دهند. نگران نباشید چرا که ما در این مطلب از مقالات دماتجهیز، قصد داریم بهترین راهنمای خرید کولر گازی و اسپلیت را در اختیارتان قرار دهیم تا از توضیحات اضافه بی نیاز شوید.

 

راهنمای جامع خرید کولر گازی و اسپلیت

راهنمای جامع خرید کولر گازی و اسپلیت

چگونه یک کولرگازی خریداری کنم؟

انتخاب بهترین سیستم تهویه مطبوع می تواند تبدیل به یک چالش بزرگ شود. اینکه سیستم تهویه مطبوع چه اندازه ای باشد، هزینه آن برای اجرا و راه اندازی چقدر است و یا جای مناسب آن در خانه، کجا خواهد بود، همگی از جمله سوالاتی هستند که ذهن افراد را حین خرید یک کولر گازی به خود مشغول می کند. برای آنکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشد، لازم است تا به نکاتی مهم در راهنمای جامع خرید کولر گازی توجه نمایید.

چه نوع سیستم تهویه هوای مطبوع را باید خریداری کنم؟

در هنگام انتخاب یک واحد تهویه مطبوع یا همان کولر گازی، عوامل بسیاری دخیل هستند. سیستم های تهویه مطبوع در قیمت، بهره وری انرژی و ظرفیت خنک کنندگی با یکدیگر تفاوت دارند.
نوع دستگاه تهویه مطبوع یا همان کولر گازی که برای خانه مناسب است نیز بستگی به اندازه اتاق، پنجره یا دیوار باز و شرایط نصب دارد. پس قبل از هرچیز در راهنمای خرید کولر گازی باید بگوییم تحقیق در مورد این وسیله را به هیچ عنوان فراموش نکنید. چرا که هر یک از کولرگازی ها در هزینه، طراحی ظاهری، قدرت برند، خدمات و مصرف انرژی با یکدیگر متفاوتند.

انتخاب خود را محدود کنید.

حتما می دانید که انواع مختلفی از کولرگازی ها وجود دارند که شما می توانید براساس نیاز خود یکی را سفارش دهید. مثلا سیستم های تهویه مطبوع  می توانند پرتابل باشند و یا به دیوار نصب شوند. تصمیم با شماست که کدام یک را برای فضای خانه یا محل کار خود انتخاب می کنید.

انواع کولر گازی

انواع کولر گازی

انواع کولر گازی:

کولر گازی پنجره ای: برای راه اندازی این کولر گازی ها، نیازی به برق کشی مجدد نیست، به این معنی که تنها با اتصال کابل برق به پریز، می توانید از آن استفاده کنید. حتی در این مدل نیازی به سوراخ کردن دیوار و استفاده از لوله های مسی نیست. اگر بخواهیم از مزیت های این نوع کولر گازی بگوییم، می بایست به قیمت پایین آن و میزان قدرت بالا در خنک کنندگی اشاره کنیم. اما این کولرها دارای وزن زیادی هستند، انرژی بالایی مصرف می کنند و سر و صدای بیشتری را حین کار از خود تولید می کنند.
کولر اسپلیت: این کولرها، در زمره ی کولرهای گازی گران محسوب می شوند. اما در قبال هزینه ی زیادی که در ابتدا پرداخت می کنید، در ادامه با هزینه های کمتر برق مواجه خواهید بود؛ این بدان معنیست که در دراز مدت این وسیله برایتان صرفه ی اقتصادی خواهد داشت. این کولرها دارای دو بخش داخلی و خارجی هستند که به هر کدام یونیت گفته می شود. برای آنکه این یونیت ها به یکدیگر متصل شوند، از لوله های مسی استفاده می کنند. به همین منظور برای زیباسازی فضا می بایست حفره هایی درون دیوار ایجاد شود، از این جهت نصب این کولرها نسبت به کولر گازی پنجره ای، سخت تر است و لزوما باید توسط خدمات مجاز برند مربوطه نصب و راه اندازی شوند.
اما این کولرها معمولا می توانند در فصل سرما و گرما از چرخه ی معکوس استفاده کنند و آب و هوای مناسب هر فصل را تولید نمایند.

کولر گازی ایستاده: این کولرها کاربردهای خاص و ویژه ای دارند و به دلیل وضعیت قابل حمل بودنشان، می توانند در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. یعنی این کولرها هم مصارف اداری دارند و هم خانگی! یکی از مهم ترین موارد استفاده از این کولرها در فروشگاه ها، رستوران ها، بانک ها و … می باشد. چرا که برای استفاده از آن ها، نیازی به ایجاد تغییرات در پنجره و دیوار احساس نمی شود.

فضایی که کولر گازی درون آن قرار می گیرد را اندازه گیری کنید.

ابعاد اتاق هایی که قصد خنک کردن آن ها را دارید، اندازه گیری نمایید تا بتوانید یک تهویه مطبوع با ظرفیت خنک کننده مناسب برای فضای مورد نظر انتخاب نمایید. کولری با ظرفیت کمتر یا بیشتر از اندازه برای فضای مورد نظر خود خریداری نکنید.

ظرفیت خنک کننده را بررسی کنید.

BTU واحد اندازه گیری خنک کنندگی کولر گازی و اسپلیت می باشد که به شکل مضربی از 1000 نمایش داده می شود.
ظرفیت خنک کنندگی یک کولر گازی به کمک BTU در ساعت اندازه گیری می شود؛ هرچه میزان BTU بالاتر باشد، به معنای قدرت خنک کنندگی بیشتر یک کولر گازی می باشد.
برای انتخاب و خرید کولر گازی و اسپلیت ، می بایست به این مولفه توجه ویژه ای نمایید. چرا که کم تر بودن این عدد نسبت به مصرف مورد نیازتان، یک کولر گازی بدون کارایی مناسب را برای شما به ارمغان می آورد، یعنی محیط خنکی نخواهید داشت. در مقابل، اگر این عدد بسیار بالا باشد، قطعا مرتب می بایست انگشت خود را روی کنترل قرار داده و این دستگاه را روشن و خاموش کنید تا مبادا سرما تمام وجودتان را فرا گیرد.
اغلب برای فضایی با متراژ 30 الی 40 متر، یک کولر گازی 24 هزار گزینه ای مناسب است و برای مساحت های کوچکتری مانند یک اتاق خواب، کولر گازی 9 الی 12 هزار بیشتر انتخاب می شود.

میزان انرژی مصرفی کولر گازی را بررسی نمایید

یکی دیگر از فاکتورهای مهمی در راهنمای جامع خرید کولر گازی، توجه به EER است. این فاکتور نشان دهنده ی راندمان دستگاه به انرژی مصرفی آن است.
هرچه مقدار EER بالاتر باشد به این معناست که کولر گازی انرژی کمتری را برای ایجاد خنکی در فضا مصرف می کند. هرچه این رتبه بالاتر رود، یعنی کولر گازی انرژی کمتری مصرف می کند. پس برای خرید کولر گازی و صرفه جویی در مصرف انرژی، می بایست به این فاکتور توجه ویژه ای شود

 

ویژگی های خاص یک کولرگازی

ویژگی های خاص یک کولرگازی

ویژگی های خاص هر محصول را نیز در نظر بگیرید.

برخی از سیستم های تهویه مطبوع دارای سیستم کنترل از راه دور هستند و کاربران می توانند تنظیمات را از سراسر اتاق اعمال کنند. تایمر یکی دیگر از ویژگی های مفید این دستگاه ها می باشند. آنها به شما اجازه می دهند برنامه های متفاوت را برای زمان های مختلف روز تنظیم کنید یا سیستم تهویه مطبوع را قبل از اینکه به خانه برسید، روشن نمایید. همچنین می توانیم فیلترهایی را برای حذف گرد و غبار، بوها و آلرژی ها نیز از ویژگی هایی که در این دستگاه ها قرار می گیرند، بنامیم.

مشاوره و بازخورد دریافت کنید.

بررسی ها و مقایسه ی مدل ها را از منابع معتبر و سایت های تخصصی بخوانید. در جستجوی شکایات، نحوه ی ارائه خدمات نصب و گارانتی در مورد مدل ها یا شرکت های خاص باشید. حتی می توانید از کسانی که به تازگی یک سیستم تهویه مطبوع خریداری کرده اند، بازخورد دریافت نمایید.

پرتاب باد کولر گازی

پرتاب باد کولر گازی

میزان پرتاب باد کولر گازی را نیز اندازه بگیرید.

میزان پرتاب باد در واقع همان فاکتوریست که نشان می دهد یک کولر گازی تا چه فاصله ای می تواند باد خنک را در محیط انتقال دهد. این معیار بر حسب متر اندازه گیری می شود که می بایست حین خرید کولر گازی و اسپلیت حتما به آن توجه نمایید. کولری که انتخاب می کنید بهتر است دست کم قدرت پرتاب تا 8 متر باد را داشته باشد که البته اگر مساحتی که کولر گازی را در آن قرار می دهید بزرگ است، می بایست به فکر خرید کولری با پرتاب باد بیشتری باشید.

صدای کولر گازی حتما مهم است.

یکی دیگر از معیارهایی که در راهنمای جامع خرید کولر گازی و اسپلیت می بایست مورد نظر قرار گیرد، توجه به صدای کولر گازیست. هنگامی که این وسیله را روشن می کنید، توقع دارید محیط شما در آرامش باقی بماند و تهویه مطبوع به خوبی صورت گیرد. به همین دلیل می بایست صدایی که یک کولر گازی تولید می کند را مد نظر قرار دهید. به این منظور کافیست به عدد دسی بل که مخصوص هر کولر است دقت نمایید. هرچه این عدد کمتر باشد، میزان صدای تولید شده ی آن کولر نیز کمتر خواهد بود.
در پایان این راهنمای جامع خرید کولر گازی و اسپلیت  باید به شما بگوییم که بهتر است این دستگاه را از یک وب سایت تخصصی خرید نمایید. دماتجهیز اولین و پربیننده ترین وب سایت در حوزه فروش تجهیزات سرمایشی و گرمایشی می باشد که شما می توانید بهترین محصولات را از آن با قیمت مناسب خریداری نمایید.

 

2019-06-03T14:31:43+00:00