رایج ترین انواع دیگ چدنی MI3 کدامند؟

اگر بخواهیم یکی از مهم ترین اجزای موتورخانه ساختمان ها را به شما معرفی کنیم، می بایست به دیگ آب گرم اشاره نماییم. دیگ های آب گرم با توجه به طراحی و فشار، می توانند دارای انواع و جنس های مختلفی باشند. اما یکی از متداول ترین انواع دیگ ها، دیگ چدنی است. ما در این مطلب قصد داریم شما را با یکی از بهترین انواع دیگ چدنی، به نام دیگ چدنی MI3 آشنا کرده و مدل ها مزایای آن را با یکدیگر برشماریم.

دیگ چدنی MI3، انواع و مزایای آن

معرفی بهترین مدل های دیگ چدنی MI3

دیگ چدنی MI3 مدل Hyper

مدل Hyper: این دسته از دیگ های چدنی MI3 را می توان برای ساختمان های بلند مناسب دانست چراکه بیشترین فشار کاری آن ها حدود ۸ بار است. تعداد پره های به کار گرفته شده در این مدل از دیگ ها، ۸ تا ۱۶ پره است و ظرفیتشان نیز در بازه ای میان ۵۷۳۲۲۲ تا ۱۳۲۷۱۷۰ کیلو کالری می باشد. این دیگ های چدنی با هدف صرفه جویی در میزان انرژی، راندمانی بیشتر از ۹۰% دارند.

دیگ چدنی MI3 مدل M

مدل M: این مدل از دیگ های چدنی در ظرفیت های گوناگون طراحی و تولید شده اند و تعداد پره های آن ها از ۵ تا ۱۵ پره متغیر است. ضخامت لوله ورودی و خروجی دیگ چدنی (ام آی تری) مدل M، ۳ میلی متر است و ظرفیت آن نیز از ۱۰۰هزار تا ۳۰۰ هزار کیلو کالری، متفاوت خواهد بود. بیشترین میزان افت فشار در دیگ چدنی MI3 مدل M که بیشترین تعداد پره را داشته باشد، چیزی حدود ۴۶% میلی بار است. این مدل از دیگ چدنی با مشعل های گازی یا مشعل هایی با سوخت گازوئیلی و یا مشعل های دوگانه سوز کار می کنند.

دیگ چدنی MI3 مدل L

مدل L90: دوام و طول عمر بالا در برابر ببیشترین حرارت و همچنین انتشار گرما به بهترین و مطلوب ترین شکل، جزو مزایای این مدل محسوب می شود. این دیگ چدنی نیز مانند دیگر انواع دیگ های چدنی به منظور نصب شدن بر سطح زمین در نظر گرفته شده است و استفاده از راندمان ۹۰% آن، در واقع باعث استفاده بهینه از انرژی خواهد شد. این مدل جز تازه ترین مدل های دیگ چدنی MI3 می باشد که روانه بازار شده است. بیشترین فشار کاری این مدل از دیگ چدنی حدود ۴ بار و بالاترین دمای کاری آن نیز معادل ۱۰۰ درجه سلسیوس است. انواع ۷ پره و ۸ پره این مدل، دودکشی با قطر حدود ۱۸۰ میلی متر دارند و انواع دیگر آن ها که تعداد پره بالا دارند نیز دارای دودکشی با قطر ۲۵۰ میلی متر هستند.

دیگ چدنی MI3 مدل S

مدل S90: این مدل از دیگ های چدنی دارای 3 تا ۸ پره هستند و به همین جهت، استفاده از آن ها در خانه های کوچک آپارتمانی رواج بیشتری دارد. ظرفیت این مدل از دیگ های چدنی نیز در بازه ای بین ۲۲۲۰۰ تا ۸۸۸۰۰ قرار دارد. این دیگ ها می توانند با انواع مشعل های اتمسفریک و یا گازوئیلی و همچنین گازی و دوگانه سوز، کار کنند. حداکثر دمای مجاز آب در آن ها ۱۰۰ درجه سلسیوس است و بیشترین فشار کاری آن ها نیز ۴ اتمسفر است.

مزایای دیگ چدنی MI3

  • مداومت و دائمی بودن خدمات پس از فروش.
  • ضمانت نامه ۵ ساله برای جبران تک تک ایرادات و نقص های به وجود آمده.
  • ۸۵% راندمان حرارتی، در مدل های M و S.
  • 93% راندمان حرارتی، در مدل 90.
  • کیفیت و کارایی مناسب فضای درونی و بیرونی پره ها.
  • قابلیت مونتاژ در کمترین زمان و به راحت ترین شکل ممکن.
  • قابلیت رقابت در سطح جهانی.
  • دارای بهترین و کاراترین جنس چدن به منظور مقاومت در برابر گرمای بالا و انتقال و انتشار حرارت به درست ترین نحو ممکن‌.
  • دارای ساز و کارهای مختلف و توانایی کار کردن با انواع مشعل های گازی، دوگانه سوز، گازوئیلی و اتمسفریک فاقد سیستم فن.

چنانچه قصد خرید دیگ چدنی MI3 با قیمت مناسب را دارید، ما به شما وب سایت معتبر دماتجهیز را معرفی می کنیم. شما در دماتجهیز می توانید انواع مدل ها را با یکدیگر مقایسه کرده تا در نهایت بتوانید به محصول مد نظر خود رسیده و آن را خریداری نمایید.

2019-10-06T09:58:39+00:00