لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب

امروز لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب و خرید آن برای بسیاری از افراد بدون شبهه باقی مانده است. اما گاها قیمت دستگاه تصفیه آب می تواند از خرید این وسیله جلوگیری نماید. به همین دلیل وجود شرایط فروش اقساطی محصولاتی چون دستگاه تصفیه آب به افراد کمک می کند که به راحتی از مزایای این دستگاه پر کاربرد بهره مند شوند. اما ممکن است از خود بپرسید که آیا واقعا به چنین دستگاهی نیاز هست؟ ما به شما پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را دنبال نمایید.

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب در چیست؟

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که حین باز کردن شیر آب، با بوی کلر مواجه شده باشید؟ این بدان معنیست که برای تمیز کردن آب از کلر استفاده می کنند. در این حالت احتمالا دوست ندارید که از این آب با بوی تند کلر بنوشید یا حتی ممکن است این فکر به ذهنتان خطور کند که میزان آلاینده های آب به حداکثر خود رسیده است!

آب های مورد استفاده جوامع از منابع مختلفی مانند آب های زیر زمینی، جریان آب های سطحی، رودخانه ها و دریاچه ها تامین می شود. با پیشرفت های تکنولوژیکی اخیر در زمینه تصفیه آب، حتی دریاها، اقیانوس ها و دریاچه ها نیز به عنوان منابع جایگزین آب برای نوشیدن مورد استفاده قرار می گیرد.

شواهد تاریخی نشان می دهد که تصفیه آب توسط تمدن های باستانی نیز رواج داشته است. همچنین درمان های پایه ای برای تصفیه آب در نوشته های یونانی و سانسکریت مستند شده اند و مصری ها از دانش های شیمیایی برای پاکسازی آب باران استفاده می کردند.

امروزه، کیفیت و تمیزی آب، معمولا توسط آزمایشگاه های مجهز و سازمان های دولتی تعیین می شود. استانداردهای دولتی که در سطح محلی، ملی یا بین المللی تنظیم می شوند، معمولا حداکثر غلظت آلاینده های مضر را که می توانند در آب سالم مجاز باشند، را تعیین می کنند. از آن جایی که تقریبا بررسی سلامت آب بر اساس ظاهر آن، غیر ممکن است، فرآیندهای متعددی مانند تجزیه و تحلیل فیزیکی، شیمیایی یا بیولوژیکی برای اندازه گیری سطح آلودگی آب صورت می گیرد.

مقادیر مواد شیمیایی ارگانیک و غیر آلی مانند کلرید، مس، منگنز، سولفات و روی، پاتوژن های میکروبی، مواد رادیواکتیو و مواد جامد محلول و محلول، و همچنین pH، بو، رنگ و طعم، بعضی از پارامترهای معمول هستند که برای ارزیابی کیفیت آب و سطوح آلودگی آب مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

آب سخت است و آلوده!

از آن جایی که آب درون زمین قرار دارد، هنگام حرکت و در طول مسیر، هر آنچه که سر راه خود دارد را حمل می کند؛ از مواد زائد گرفته تا تمامی مواد معدنی. از میان این مواد معدنی، کلسیم و منیزیم اهمیت ویژه ای دارند چرا که می توانند با حل شدن در آب و سخت کردن آن، عملکرد این مایع پرکاربرد را به هنگام استفاده تحت تاثیر قرار دهند. به همین دلیل برای آنکه آب قابل استفاده و نوشیدن شود، می بایست عملیات پاکسازی و تصفیه روی آن صورت گیرد.

گسترش استفاده از آفت کش ها، کودها و سایر مواد شیمیایی و نفوذ آن ها به خاک، آب های جاری و حتی آب چاه ها، بر آلودگی آب ها می افزایند و این در نهایت به لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب کارآمد می افزاید. از سوی دیگر همه افراد به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند. براساس گزارش منتشر شده در سال 2017 سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل متحد، نشان داده شد که 2.1 میلیارد نفر از دسترسی به آب آشامیدنی سالم و قابل اعتماد در منزل محروم هستند، که البته این موضوع در ارتباط با کشور ما نیز صادق است به همین دلیل لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب در مناطق مختلفی احساس می شود. ( فیلم آلودگی آب تهران را اینجا ببینید )

هشتاد و هشت درصد از چهار میلیارد مورد بیماری اسهال در سراسر جهان به دلیل عدم وجود آب آشامیدنی بهداشتی جان خود را از دست می دهند. هر سال تقریبا 525،000 کودک زیر 5 سال از اسهال، دومین علت مرگ و مرگ و میر، به کام مرگ کشیده می شوند و 1.7 میلیون نفر از بیماری های اسهالی ناشی از آب غیر بهداشتی می میرند.

به همین دلیل افراد از روش های مختلفی مانند جوشاندن آب و یا استفاده از فیلتر کربن فعال برای تصفیه آب استفاده می کنند که می توانند تنها بخشی از آلودگی های آب را حذف نمایند. این روش های محبوب و ارزانقیمت نمی توانند بسیاری از آلودگی های خطرناک را از آب بزدایند.

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب چه کاری انجام می دهد؟

تصفیه آب، فرایندیست که از طریق آن ترکیبات شیمیایی ناخواسته، مواد آلی و غیر آلی، باکتری ها، فلزات سنگین معلق در آب و آلودگی های بیولوژیکی ( خصوصا نیترات ها) را حذف می نماید. یکی از اهداف اصلی تصفیه آب این است که آب آشامیدنی مناسب تهیه و تولید شود. روش تصفیه آب مطابق با نیازهای برنامه های پزشکی، دارویی، شیمیایی و صنعتی برای آب آشامیدن و شست و شو خواهد بود، ضمن آنکه غلظت آلاینده ها مانند ذرات معلق، انگل ها، باکتری ها، جلبک ها، ویروس ها و قارچ ها را کاهش می دهد.

تصفیه آب در مقیاس های مختلفی مانند مقیاس بزرگ (به عنوان مثال برای کل شهر) و کوچک (به عنوان مثال برای خانوارهای فردی) انجام می شود. کلر ماده ایست که از آن برای از بین بردن باکتری های آب استفاده می کنند، این در حالیست که اب نرم شده و تنها حداقل آلودگی ها از بین برود، بدین معنا که این آب نمی تواند برای سلامت خانواده شما مفید باشد.

دستگاه تصفیه کننده آب سیستمی است که بیش از یک نرم کننده آب کار می کند. وظیفه اصلی نرم کننده آب این است که مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم را از آب حذف کرده و آنها را با یون های سدیم جایگزین کنند. دستگاه تصفیه هوا نه تنها مواد معدنی که به سختی آب منجر می شود، را از آب جدا می کند، بلکه آلوده کننده هایی مانند سدیم و آهن را نیز از آب می زداید.، ضمن آنکه مزه و بوی بد آب را نیز از بین می برد. دستگاه های نرم کننده آب با شست و شوی آب به کمک مخزن پر از دانه های نمک و رزین سختی آب را میزدایند. اینجا جاییست که منیزیم و کلسیم جای خود را به سدیم می دهند. اما یک سیستم تصفیه آب از فیلترهای تبادل یونی برای حذف سایر آلاینده ها و سموم از آب استفاده می کند.

یک دستگاه تصفیه آب به شکل یک سیستم نرم کننده آب عمل می کند، با این تفاوت که یون های هیدروژن را با هر نوع کاتد و یون هیدروکسیلی را با آنیون هایی که در آب هستند، تعویض می کند. به این ترتیب مواد شیمیایی بسیار بیشتری علاوه بر منیزیم و کلسیم از آب حذف می شوند. به همین دلیل این سیستم را می توانیم سیستمی جامع برای پاکسازی آب بنمامیم. (آنیون ها یون هایی هستند که بار منفی دارند، در حالی که کاتیون ها یون هایی مثبت می باشند)

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب

بیماری های ناشی از آب آلوده که لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب را تائید می کند

یکی از مهم ترین نیازهای اولیه بشر، آب است، اما آب سالم!
بیماری های ناشی از آب آلوده به لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب کارآمد تاکید می کند:

وبا

یکی از بیماری هایی که از نوشیدن آب آلوده ناشی می شود، بیماری عفونی وبا است. از علائم بیماری وبا اسهال شدید و کم آب شدن بدن همراه با تب شدید است که در نهایت منجر به مرگ بیمار می شود.

تیفوئید

بیماری خطرناک باکتریایی که از مصرف آب آلوده ناشی می شود، زخم های شدید روده ای را در بر خواهد داشت که علائم آن با کاهش اشتها، سردرد و تهوع آغاز می شود. لازم به ذکر است که چیزی بالغ بر 12 میلیون نفر در سراسر جهان هر ساله از این بیماری جان خود را از دست می دهند.

اسهال و اسهال خونی

با آلوده شدن آب از فاضلاب های انسانی و حیوانی، افراد دچار بیماری اسهال می شوند که یکی از شایع ترین بیماری های ناشی از مصرف آب آلوده می باشد. آموبیازیز یا اسهال مسافران، علاوه بر آلوده کردن روده بزرگ، به کبد فرد بیمار نیز حمله می کند.

سرطان

وجود مقداری شیمایی و حلال های بر پایه کلر، می توانند به افزایش ابتلا به سرطان منجر شود. ضمن آنکه این مواد شیمیایی DNA را تغییر داده و به آن آسیب می رساند. لازم است بدانید که بسیاری از مردم در سراسر جهان سالانه به دلیل استفاده از آلودگی های شیمیایی محلول در آب جان خود را از دست می دهند.

فلوروز

آب های حاوی ماده شیمایی فلوئور منجر به بیماری فلوروز می شود که این بیماری بر سلامت استخوان ها و دندان ها تاثیر منفی می گذارد.

کرم روده، شیستوسومیوز (انگل روده، مثانه و کبد)، هپاتیت، کرم گینه، آسیب دیدن کبد و کلیه، عفونت چشم، بیماری های عصبی، فلج اطفال و … از سایر بیماری های ناشی از مصرف آب آلوده می باشد.

توجه داشته باشید که استفاده از دستگاه تصفیه آب کارآمد و 6 مرحله ای کاملا خیال شما را از ابتلا به این بیماری ها آسوده می کند.

همه ما برای ادامه حیات و تجربه یک زندگی سالم، به آب پاک نیاز داریم و البته اغلب این موضوع مهم را به راحتی فراموش می کنیم. قطعا آب در رژیم غذایی روزانه ما جایگاه ویژه ای دارد، ضمن آنکه در طول روز از آن استفاده های مکرری می کنیم. اما این بدان معنی نیست که سلامت آب نیز به همین راحتی تامین می شود. در غیر این صورت، بارها شاهد لکه های سفید رنگ روی ظرف های شسته شده نبوده ایم و همین موضوع می تواند دلیلی بر لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب باشد.

درست است که می بایست به آب های لوله کشی اعتماد کنیم، اما همه ما بارها شاهد تغییر رنگ، مزه و بوی آب های لوله کشی بوده ایم. البته آب بی رنگ و بو، لزوما سالم نیست به همین دلیل می بایست برای حفظ سلامتی، جانب احتیاط را رعایت کنیم.

لزوم استفاده از دستگاه تصفیه آب بر کسانی که می خواهند آبی صاف و بدون هر گونه آلاینده ای مصرف کنند، پوشیده نیست. چنانچه قصد دارید این دستگاه پر کاربرد را خریداری نمایید، می توانید با مراجعه به سایت معتبر دماتجهیز، بهترین دستگاه تصفیه آب را به صورت نقدی با قیمت مناسب خریداری نمایید. ضمن آنکه امکان شرایط فروش اقساطی برای این محصول نیز برای شما فراهم است.

 

2019-09-01T15:39:43+00:00