مشکلات مغزی در کودکان براثر آلودگی هوا

بروز مشکلات مغزی در کودکان بخاطر آلودگی هوا

طی تحقیقات و مطالعاتی که در اواخر دهه ۹۰ و اوایل قرن ۲۱  درفرانسه بر روی زنان باردار  صورت گرفت، مشخص شد که مادرانی که در کل مدت بارداری در معرض سطوح بالایی از منواکسیدکربن و ذرات معلق قرار داشتند دارای ریسک بالاتری از سقط جنین، تولد کودک با وزن کم ،زایمان زودرس،  و نقص قلبی مادرزادی هستند.

در سایر نقاط جهان نیز تحقیقات و مطالعات مشابهی صورت گرفته که اثرات مشابهی از آلودگی هوا (مخصوصا ذرات معلق،منواکسید کربن، دی اکسید گوگرد) بر روی جنین نشان می دهد.

چطور مشکلات مغزی در کودکان  پدیدار می شوند؟

این ذرات سمی چطور به مغز ما راه پیدا می کنند؟
از سه طریق:
اول تفنس ذرات آلاینده و انتقال آنها به ریه از طریق تنفس ؛ در این حالت بعضی از این ذرات که بسیار کوچک هستند وارد جریان خون شده و به مغز می رسند.

دوم اینکه خود آلاینده ها ممکن است به مغز نرسند ولی می توانند به عنوان ناقل مولکول های سمی عمل کنند که آسان تر در جریان خون منتقل می شوند.

و اخیرا دانشمندان راه سومی را پیدا کرده اند که آلاینده ها بدون وارد شدن به جریان خون از طریق بینی و عصب بویایی می توانند مستقیما وارد مغز بشوند.

این امر موجب وارد شدن آلاینده ها به مغز می شود که باعث التهاب شده و در نتیجه به بافت های مغزی آسیب می رسانند که این تاثیر آلودگی هوا بر مغز انسان بسیار زیان آور می باشد.

مشکلات مغزی در کودکان

دستگاه تصفیه هوا با ازبین بردن یون های مثبت و آلوده کننده موجود در هوای شهرهای صنعتی توانایی جذب گازهای سمی از جملهO3 ، SO2،NO2 ، CO را دارا می باشد و همچنین دستگاه تصفیه هوا از رشد قارچ ها و کپک ها جلوگیری کرده و موجب کاهش چشمگیرحملات آسمی و آلرژی می گردد.

و دراین ویدیوی برخی از مطالعات انجام شده در زمینه آلودگی هوا و چگونگی تاثیر آن بر  کند شدن رشد مغزی کودکان را  مشاهده می کنیم.

حتما این ویدیو را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید تا شاید با کمک هم بتوانیم از بروز مشکلات مغزی در کودکان ، نوزادان و نسل آینده جلوگیری کنیم.

در ادامه پست اطلاعاتی در مورد دستگاه های تصفیه هوا برای شما قرار می دهیم.

اگر شما هم در مورد دستگاه تصفیه هوا سوالاتی مثل «آیا دستگاه تصفیه هوا واقعا هوا را تصفیه می کنید» یا «روش کار دستگاه تصفیه هوا چیست»‌دارید می توانید ازلینک زیر مشخصات فنی و واقعی برخی از این دستگاه ها را مطالعه بفرمایید.

2016-09-10T11:38:45+00:00